Nowa hala sportowa I LO w Rzeszowie osiąga kluczowy etap rozwoju – trwają prace wykończeniowe

Nieustannie powiększa się liczba zakończonych prac przy konstrukcji wiecznie oczekiwanej hali sportowej dla kolejnych pokoleń uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Krok po kroku, budynek ten osiąga swój kryty status surowy.

Przedstawiciele lokalnej administracji miejskiej potwierdzają, że prace budowlane na terenie najstarszej placówki edukacyjnej w Rzeszowie postępują zgodnie z planem i cechuje je wysoka efektywność. Zgodnie z terminologią budowlaną, obecnie gotowy jest budynek w stanie surowym zamkniętym, co oznacza, że zostały już wykonane tynki i wylewki.

Już teraz można dostrzec istotne osiągnięcia jak instalacja fotowoltaiczna o mocy 28,80 kWp i system zabezpieczeń na dachu. Ponadto ciepłociąg został przebudowany a także dodano nowe połączenia kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej. W międzyczasie trwają prace nad instalacją szklanej elewacji.

Następny etap stanowić będą prace wykończeniowe, które będą obejmować układanie płytek gresowych, montaż wykładzin przystosowanych do uprawiania sportu, sufitów akustycznych, jak również prace malarskie.