Karolina Pikuła z Konfederacji w wyścigu do fotela prezydenta Rzeszowa

Konfederacja oficjalnie zaprezentowała swoją kandydatkę na stanowisko prezydenta Rzeszowa. To Karolina Pikuła, która przyłączyła się do rywalizacji o to prestiżowe stanowisko w nadchodzących wyborach samorządowych. Ponadto, w poniedziałek partia ogłosiła również swoich kandydatów na miejsca w sejmiku województwa, jak również na stanowisko prezydenta stolicy Podkarpacia.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej przed budynkiem Ratusza, poseł Grzegorz Braun opisał Pikułę jako liderkę wielu protestów i patriotycznych manifestacji. Według jego słów, jest to postać znana nie tylko lokalnie na Podkarpaciu, ale również na arenie ogólnopolskiej za swoje działania „w obronie zdrowia, życia, wolności oraz bezpieczeństwa Polaków”. Braun podkreślił również, że Pikuła to „matka, żona, działaczka i aktywistka”.

Ponadto, Karolina Pikuła będzie reprezentować Konfederację w wyborach do Rady Miasta z okręgu numer 4. Kandydatka zapewniła, że zarówno ona sama, jak i całe ugrupowanie są pełne pomysłów i wartości, które chcą wprowadzić zarówno w Ratuszu, jak i sejmiku.

Podkreśliła również swoje zaangażowanie społeczne, zaczynając swoją działalność od pomocy w sektorze charytatywnym. Wspomniała między innymi o swoim wkładzie w działalność Fundacji Kobiety Wolności i Niepodległości, gdzie wspierała matki samotnie wychowujące dzieci z niepełnosprawnościami.