Nowa arteria komunikacyjna w Rzeszowie: połączenie ulic Krzyżanowskiego i Wieniawskiego

W Rzeszowie pojawi się nowa droga o długości 1,4 km, mająca na celu poprawę komunikacji między ulicami Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Władze miasta rozpoczęły proces przetargowy na realizację tej inwestycji. Firmy zainteresowane projektem mogą składać swoje oferty do 20 marca.

Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek, wyjaśnia, że nowa droga znacznie poprawi komfort podróży mieszkańcom osiedli Słocina i Zalesie, oferując im łatwiejszy dostęp do centrum miasta. Ponadto, planowane jest, że odciąży to ruch na ulicy Paderewskiego.

Inwestycja obejmuje stworzenie drogi o szerokości 7 metrów i długości 1,4 km, która będzie biegła od skrzyżowania al. Armii Krajowej i al. Krzyżanowskiego do ul. Wieniawskiego. Projekt przewiduje budowę chodników po obu stronach drogi. Wykonawca zostanie także zobowiązany do budowy dwukierunkowej ścieżki rowerowej oraz zatok autobusowych. Projekt przewiduje również realizację prac związanych z budową i przebudową systemu odwodnienia ulicznego i oświetlenia.

W ramach prac konieczne będzie również przebudowanie fragmentów czterech ulic: Wieniawskiego na długości około 60 metrów, al. Armii Krajowej na odcinku nieco ponad 300 metrów, al. Krzyżanowskiego na odcinku około 59 metrów oraz ul. Powstańców Listopadowych na długości około 150 metrów.

Ponadto, projekt przewiduje stworzenie dwóch nowych skrzyżowań przy połączeniu nowej drogi z ul. Wieniawskiego i z ul. Powstańców Listopadowych. W związku ze zmianą układu skrzyżowania, nastąpi także modernizacja istniejącej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i al. Adama Krzyżanowskiego.