Partia Prawo i Sprawiedliwość ujawnia skład kandydatów do Rady Miasta Rzeszowa na wybory samorządowe w kwietniu

Planując strategię na najbliższe wybory samorządowe, Partia Prawo i Sprawiedliwość podaje do wiadomości publicznej swoje listy kandydatów do Rady Miasta Rzeszowa. Na propozycjach znaleźli się zarówno nowi gracze, młodzi ludzie oraz osoby nie powiązane wcześniej z partią, jak i kilka dobrze rozpoznawalnych twarzy kończących ich pracę jako radni miasta.

PiS planuje przewietrzyć listy kandydatów na nadchodzące wybory samorządowe, wprowadzając młodsze pokolenie do gry. W wyniku tych zmian, kilka osób będących stałymi uczestnikami rady miasta nie znalazło się na listach. Według portalu Rzeszów-News, twórcą list jest Waldemar Szumny, aspirujący do fotela prezydenta Rzeszowa. Szumny konsultował swoje decyzje z Ewą Leniart, liderką PiS w regionie Podkarpackim.

Na czele listy PiS do rady miasta w okręgu nr 1 znajduje się Robert Kultys, radny obecnej kadencji. W okręgu nr 2 liderem jest Jerzy Jęczmienionka, również obecny radny. Waldemar Szumny, aspirant na stanowisko prezydenta, jest na szczycie listy w okręgu nr 3. Listę kandydatów w ostatnim okręgu otwiera Mateusz Szpyrka.

Wśród nowych kandydatów znalazła się Paulina Starzec, 23-letnia studentka Politechniki Rzeszowskiej. Na trzeciej pozycji w okręgu nr 1 startuje Krystyna Wróblewska, posłanka Sejmu VIII kadencji. W okręgu nr 3, tuż za Waldemarem Szumnym, mamy obecnego radnego Waldemara Kotulę. Na liście znalazło się również miejsce dla 77-letniego Andrzeja Szlachty, były prezydent Rzeszowa.