Prezentacja kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta Rzeszowa z udziałem Marcin Deręgowskiego

W sobotę, na rzeszowskim Rynku, miało miejsce oficjalne przedstawienie kandydatów Koalicji Obywatelskiej (KO) do Rady Miasta Rzeszowa. Wszyscy kandydaci, wywodzący się z czterech okręgów wyborczych, zostali uwzględnieni na liście. Działań społecznych aktywistów, nauczycieli i innych społeczników można było znaleźć wśród przedstawionych osobistości. Na szczycie listy widniało imię Marcina Deręgowskiego, który od 14 lat nieprzerwanie pełni funkcję radnego miejskiego w Rzeszowie. Jest on również blisko związany z prezydentem Konradem Fijołkiem.

W tegorocznej kampanii wyborczej KO nie planuje wystawić swojego kandydata na stanowisko prezydenta miasta. Mimo że Marcin Deręgowski był uważany za potencjalnego kandydata do tego stanowiska, to po przeprowadzeniu wewnętrznego dialogu w obrębie partii, postanowiono wskazać go jako kandydata na stanowisko wiceprezydenta Rzeszowa. KO zamierza poprzeć Konrada Fijołka w nadchodzących wyborach, ale podczas sobotniego spotkania na rzeszowskim Rynku nie omawiano tego tematu.

Koalicja Obywatelska dąży do zwiększenia liczby swoich przedstawicieli w Radzie Miasta Rzeszowa. Aby to osiągnąć, wystawiła łącznie 33 kandydatów, którzy będą rywalizować o 25 dostępnych miejsc. Jak zapowiada Marcin Deręgowski, plany i cele wyborcze będą przedstawiane podczas kolejnych konferencji prasowych. W sobotę skupiono się na prezentacji pełnej listy kandydatów z wszystkich czterech okręgów wyborczych. Na liście znalazły się takie nazwiska jak Andrzej Dec, obecny przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa (okręg nr 1), Wiesław Ziemiński, aktualny radny (okręg nr 2), Marcin Deręgowski, lider klubu Koalicji Obywatelskiej w radzie miasta (okręg nr 3) oraz Wojciech Jaślar, nauczyciel z Rzeszowa niepowiązany wcześniej z radą (okręg nr 4).