Nowo odrestaurowane oddziały ginekologiczno-położnicze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Rzeszowie otwarte po dwóch latach remontu

Oddziały Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Położnictwa w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym na ulicy Szopena w Rzeszowie są ponownie otwarte dla pacjentów, po dwuletnim okresie intensywnych prac renowacyjnych. Wykonanie tych modernizacji wyniosło 19,5 miliona złotych.

Renowacja oddziałów ginekologiczno-położniczych w USK w Rzeszowie rozpoczęła się w kwietniu 2022 roku. Całkowicie odnowiony oddział składa się teraz z traktu porodowego oraz sal przeznaczonych do diagnostyki i leczenia patologii ciąży i położnictwa.

„Wyremontowany oddział jest zupełnie nową koncepcją, zaprojektowaną z myślą o komforcie pacjentek, zgodnie z najnowszymi trendami i wymogami stawianymi oddziałom ginekologiczno-położniczym – podkreślił prof. dr hab. n. med. Tomasz Kluz, kierownik Kliniki Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Położnictwa w USK. Dodał również, że każda z sal posiada niezależny węzeł sanitarny.

Na odnowionym oddziale znajduje się dziesięć nowoczesnych sal: dziewięć dwułóżkowych i jedna jednołóżkowa. Wszystkie są urządzone w spokojnych, pastelowych kolorach, ozdobione motywami kwiatowymi i wyposażone w zestawy do pielęgnacji niemowląt. Na wyposażeniu każdej sali znajduje się łazienka z prysznicem, telewizor, klimatyzacja oraz elektrycznie sterowane rolety zewnętrzne na oknach.

Szczególna uwaga została poświęcona traktowi porodowemu – blokowi operacyjnemu, który składa się z trzech części: sali przeznaczonej do przeprowadzania cesarskich cięć, pomieszczenia do porodów rodzinnych oraz dwóch sal porodowych. Każde z tych pomieszczeń jest wyposażone w indywidualny węzeł sanitarny i klimatyzację.