Nadchodzą badania termowizyjne miejskiej sieci ciepłowniczej w Rzeszowie

W nocy z 7 na 8 marca, niebo nad Rzeszowem będzie przecinał samolot wyposażony w specjalistyczną technologię – kamerę termowizyjną. Centralnym celem tej operacji będzie wykonanie szczegółowych zdjęć i badań miejskiego systemu dystrybucji ciepła – jak poinformowały lokalne władze miasta.

Dariusz Kotowicz, który jest prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Rzeszowie, zapewnił, że gdy lotnicza łódź będzie rozpoczynając swoje krążenie nad miastem, zespół specjalistów na ziemi rozpocznie równoległe prace. Te działania będą obejmować między innymi pomiar temperatury w specjalnie wyznaczonych punktach. Dodał także, że samolot będzie poruszał się wzdłuż precyzyjnie zaprojektowanych tras, zwanych szeregami.

Zebrane podczas lotu dane zostaną następnie wykorzystane do dokładnej analizy strat ciepła występujących w infrastrukturze ciepłowniczej miasta. Na podstawie tych informacji powstanie raport, który ukaże potencjalne nieprawidłowości w funkcjonowaniu sieci. Dodatkowo zostanie stworzona ortofotomapa, która pozwoli na kartograficzne odwzorowanie wykonanych zdjęć termowizyjnych. Całość zebranych informacji ma za zadanie wesprzeć proces tworzenia długoterminowego planu inwestycji i remontów przewidzianych przez MPEC Rzeszów.