Aktualne poparcie dla Konrada Fijołka w wyborach prezydenckich w Rzeszowie ze strony partii Zieloni

Prezydent miasta Rzeszowa, Konrad Fijołek, dążący do ponownego objęcia stanowiska, uzyskał poparcie od partii Zieloni. Przemysław Jednacz, lider podkarpackiej gałęzi tej partii, zauważył, że prezydent Fijołek nie unika skomplikowanych kwestii.

Fijołek zdobył już aprobatę różnych partii politycznych i organizacji, takich jak Platforma Obywatelska, Nowa Lewica, a także struktur podkarpackich Polski 2050 Szymona Hołowni i Stowarzyszenia Nasz Dom Rzeszów. W czwartek do grona tych wspierających dołączyły lokalne oddziały Zielonych.

Partia Zieloni udzieliła również poparcia Fijołkowi trzy lata temu, kiedy ubiegał się o stanowisko w przedterminowych wyborach. „Bardzo pozytywnie oceniamy miniony trzyletni okres. Musimy pamiętać, że w 2021 roku nadal toczyła się pandemia, a następnie wybuchł konflikt na Ukrainie. Przed prezydentem i mieszkańcami miasta pojawiło się wiele nowych wyzwań” – mówił Jednacz, przewodniczący Zielonych na Podkarpaciu.

Jednacz przypomniał również o zamrożeniu funduszy unijnych z KPO i negatywnym wpływie Polskiego Ładu na budżety samorządowe. Jednak pomimo tych trudności, miasto nadal się rozwijało. Partia Zieloni szczególnie docenia Fijołka za wprowadzenie konsultacji społecznych i otwartość na dialog z mieszkańcami, a także za odwagę w podejmowaniu niewygodnych tematów.

Współprzewodnicząca rzeszowskich struktur Zielonych, Jolanta Omietońska, startuje do rady miasta z list Komitetu Wyborczego Wyborców Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa.