Zmniejszenie o 35% kosztów na dostawę energii elektrycznej dla Rzeszowa w ciągu najbliższych dwóch lat

W nadchodzących dwóch latach, miasto Rzeszów odnotuje znaczne oszczędności w budżecie, ponieważ koszty związane z dostarczaniem energii elektrycznej spadną aż o 35 procent w porównaniu do ubiegłego roku. W ostatni piątek, urząd miasta zawarł umowę na dostarczanie prądu do różnych obiektów miejskich oraz do latarni ulicznych.

Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek, przekazał informację o udanym przetargu, który zaowocował obniżeniem ceny o 35 procent w stosunku do kwoty, jaką miasto musiało przeznaczyć na ten cel w poprzednim roku.

Do rywalizacji o kontrakt przystąpiły cztery firmy energetyczne. Ich oferty cenowe kształtowały się w granicach od 24,738 milionów złotych do 38,803 milionów złotych. Prowadzącym wybór padł na najkorzystniejszą finansowo propozycję, którą przedstawiła spółka Energia Polska mająca swoją siedzibę we Wrocławiu.

Umowa została podpisana w ratuszu w piątek przez prezydenta Rzeszowa. Wyraził on swoje zadowolenie, podkreślając, że ma trzy powody, aby cieszyć się z podpisania umowy.