Planowane zmiany organizacji ruchu w związku z budową nowej przeprawy przez Wisłok w Rzeszowie

W mieście Rzeszów, przygotowania do budowy nowej przeprawy przez rzekę Wisłok, będącej częścią planowanej inwestycji o nazwie Wisłokostrada, spowodują tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicy Ciepłowniczej.

W najbliższy wtorek, 12 marca, przewidywane jest czasowe zablokowanie dostępu do 500-metrowego odcinka ulicy Ciepłowniczej. Zamknięcie będzie dotyczyć fragmentu od ulicy Maczka aż do przejścia dla pieszych znajdującego się na samym Ciepłowniczym. Zmiany te są konieczne ze względu na rozpoczynające się prace wykonawcy Wisłokostrady, który przygotowuje się do budowy nowego mostu Załęskiego. Planowany jest zastąpienie starego, niewielkiego przejazdu przez nową, znacznie bardziej przestronną przeprawą przez Wisłok.

Zaistniałe utrudnienia wymusiły wprowadzenie objazdów. Dojazd do ulicy Maczka będzie możliwy poprzez ulice Rzecha, Lubelską, Trembeckiego oraz Siemieńskiego. Natomiast aby dostać się do ulicy Rzecha, kierowcy będą musieli skorzystać z ulic: Siemieńskiego, Trembeckiego oraz Lubelskiej.

Warto zaznaczyć, że planowane zamknięcie wspomnianego odcinka ulicy Ciepłowniczej będzie trwało do końca marca 2025 roku.