Pozytywne wyniki lotniska w Rzeszowie-Jasionka: rekordowa frekwencja w lutym

Lotnisko Rzeszów-Jasionka w regionie Podkarpacie ma powody do radości, odnotowując znaczny wzrost liczby obsłużonych pasażerów. Luty tego roku okazał się miesiącem największej frekwencji w jego historii z ponad 62 tysiącami obsłużonych osób. Jest to wzrost o 5 procent w porównaniu do tego samego okresu w poprzednim roku.

Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, wyraził swoje zadowolenie z dynamicznego wzrostu ruchu na lotnisku. Skierował podziękowania zarówno dla pasażerów, jak i zaangażowanych pracowników portu, którzy gwarantują sprawną obsługę.

W lutym br., na lotnisku Jasionka, które w 2023 roku po raz pierwszy osiągnęło liczbę miliona obsłużonych pasażerów, najpopularniejszymi kierunkami były Warszawa (14,3 tys. osób), Londyn (13,6 tys.) i Rzym (3,5 tys.). Analiza przewoźników pokazuje, że najwięcej pasażerów korzystało z usług Ryanaira (prawie 25 tys.), LOT-u (14,5 tys.) oraz czarterów, z których najchętniej wybierano te do Egiptu (5 tys.).

Prezes Hamryszczak wyraził nadzieję na utrzymanie pozytywnego trendu w sezonie letnim i spodziewa się wzmożonego ruchu pasażerskiego na lotnisku w Rzeszowie-Jasionka w najbliższych miesiącach.