Prezydent Rzeszowa prezentuje wizualizację nowoczesnego aquaparku

Za zapowiedzią Prezydenta miasta Rzeszów, Konrada Fijołka, nadchodzi era innowacyjności i ambitnych przedsięwzięć w mieście. W trakcie prezentacji projektu nowego aquaparku, Fijołek podkreślił, że stanowi on znakomity przykład architektury na światowym poziomie.

Cel projektu to budowa nowoczesnego aquaparku, którego przewidywany koszt wyniesie około 250 milionów złotych. Realizacja tego przedsięwzięcia ma potrwać około 2 lata. Jednakże, niezbędne jest wcześniejsze przygotowanie projektu, które pochłonie około 13 milionów złotych budżetu miasta i zajmie około 18 miesięcy. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, aquapark będzie gotowy do użytku w 2028 roku.

Przewidziane miejsce dla inwestycji to osiedle Staromieście, między ulicami Warszawską i Welca. Przestrzeń ta obejmuje 18 hektarów, z czego na sam park wodny zostało przeznaczone 6 hektarów. Reszta terenu zostanie wykorzystana na dodatkowe atrakcje, takie jak na przykład kryte lodowisko.

Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek, z pasją mówi o nowym aquaparku. Wyraża przekonanie, że ten projekt zwiastuje nową erę dla miasta. „W mieście, które stało się strategicznie ważne w Europie, nadszedł czas na inwestycje i projekty, które mogą wzbudzić zazdrość wśród innych polskich miast, a nawet całej Europy” – powiedział Fijołek. „To etap, kiedy możemy wprowadzać do naszego miasta ambitne projekty o najwyższej światowej architekturze”.