Samorząd miejski przekazuje fundusze na rozwój kultury: korzyści dla 25 stowarzyszeń i fundacji

Decyzja samorządu miasta o przyznaniu dotacji już zapadła, a starania o wsparcie finansowe podejmowało 25 różnych organizacji społecznych, wśród których znalazły się stowarzyszenia jak i fundacje. Przeprowadzony konkurs stanowił okazję dla tych, którzy poszukują innowacyjnych projektów kulturalnych.

Zakorzeniony w Rzeszowie od 14 lat Teatr Przedmieście jest jednym z beneficjentów, który otrzymał na swoją działalność w bieżącym roku kwotę 110 tysięcy złotych. Swoje oferty kulturalne tworzy poprzez organizację wydarzeń jak Festiwal Teatralny „Buda Jarmarczna” czy cykl spotkań pod hasłem „Literatura i teatr”.

Również Rzeszowska Fundacja Artysta, która zorganizuje szereg „Warsztatów z Szekspirem w tle”, skorzystała z finansowania. Dodatkowo, dzięki wsparciu w wysokości ponad 26 tysięcy złotych, już niebawem odbędą się Rzeszowskie Spotkania z Fotografią. Finansowo wesprzeć udało się również Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów, które otrzymało 73 tysiące złotych na realizację projektu Międzypokoleniowej Akademii Muzycznej.

W gronie tych, którzy uzyskali dotacje, znalazła się także Fundacja Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego oraz Stowarzyszenie Rajsze, mające na celu przybliżenie historii dawnych żydowskich mieszkańców Rzeszowa. Prezydent Konrad Fijołek podkreślił, że miasto konsekwentnie zwiększa swoje wydatki na kulturę.

Zachęcamy organizacje pozarządowe z regionu Podkarpacia do korzystania z dostępnych form wsparcia – konkurs na konkretne zadania kulturalne trwa aż do 19 marca. Dodatkowo, przewidziano 300 tysięcy złotych na projekty międzynarodowe.