Ponad 142 miliony złotych rządowego dofinansowania na Podkarpackie Centrum Medycyny Dziecięcej w Rzeszowie

Bartosz Gubernat, rzecznik wojewody podkarpackiego, poinformował w środę o zatwierdzeniu wsparcia finansowego ze strony rządu na rzecz budowy Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej w Rzeszowie. Zgodnie z jego informacjami, kwota ta wyniesie ponad 142 miliony złotych. Dodatkowo, zezwolenie na przekazanie tych funduszy wyrazili ministrowie odpowiedzialni za finanse oraz fundusze i politykę regionalną.

Gubernat przekazał także, że decyzję o przyznaniu dodatkowych środków na ten cel, wojewoda podkarpacki otrzymała we wtorek podczas spotkania w Warszawie. Te dodatkowe fundusze są niezwykle istotne dla realizacji tego ważnego dla regionu projektu.

„Ponad 142 miliony złotych pochodzących z budżetu państwa zostanie przeznaczonych na budowę szpitala. To decyzja ministrów finansów oraz funduszy i polityki regionalnej. Całość inwestycji kosztować ma 630 milionów złotych. Dodatkowo, Województwo Podkarpackie otrzyma także wsparcie z Unii Europejskiej w wysokości 231,7 milionów złotych na ten cel” – zaznaczył Gubernat.

Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul określiła tę inwestycję jako priorytetową i przyznała, że wiele wysiłku włożyła w zabezpieczenie dodatkowego dofinansowania. Jej słowa zostały zawarte w oficjalnym komunikacie prasowym.