Działania 'Trzeźwość’ na Podkarpaciu: Policjanci skontrolowali ponad 17 tysięcy kierowców

Działania zatytułowane 'Trzeźwość’, przeprowadzone przez policję na Podkarpaciu, odbyły się w dniach weekendowych – sobotę i niedzielę. Ich głównym zadaniem było zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze dążyli do identyfikacji i usunięcia z dróg osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu.

Policjanci odpowiedzialni za ruch drogowy przeprowadzali kontrole w specjalnie wyznaczonych miejscach na terenie całego województwa podkarpackiego. Te strategiczne punkty kontrolne pozwalały im efektywnie monitorować sytuację na drogach.

Podczas tych dwudniowych działań, liczebność skontrolowanych przez funkcjonariuszy kierowców przekroczyła 17 tysięcy. Niestety, w tym znacznej grupie, 29 osób zdecydowało się ignorować prawo, prowadząc pojazd po spożyciu alkoholu, co jest brakiem odpowiedzialności. Spośród nich, 14 kierujących, którzy mieli we krwi ponad pół promila alkoholu, zostanie pociągniętych do odpowiedzialności karnej, podczas gdy reszta odpowie za wykroczenie.