Rozbudowa Stadionu Miejskiego w Rzeszowie: plany modernizacji i niezbędne zmiany

Stadion Miejski zlokalizowany przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie jest miejscem, gdzie trenują i rozgrywają swoje mecze dwie drużyny piłkarskie oraz zespół żużlowy. Obecnie jednak utrzymanie licencji dla klubów pierwszoligowych jest zagrożone, jeśli nie nastąpi pilna, choć kosztowna modernizacja stadionu. Wszystko to zostało przedstawione podczas konferencji prasowej 19 marca przez Konrada Fijołka, który przedstawił szczegółowy plan na przyszłość stadionu.

Aby móc prowadzić rozgrywki ligowe na poziomie Fortuna 1 Ligi czy Ekstraklasy na rzeszowskim stadionie, konieczne jest spełnienie szeregu wymogów. Kluczowe znaczenie ma tutaj modernizacja obiektu, która zgodnie z planem obejmuje takie działania jak budowa zadaszonych stanowisk dla kamer telewizyjnych, realizacja nowej wieżyczki dla sędziów z odpowiednią ilością miejsc dla komentatorów czy statystyków oraz odpowiednio wyposażonym zapleczem sanitarnym. Zmienić musi się także układ trybun – tak aby umożliwić bezpośredni dostęp do boiska.

Podczas omawiania planów modernizacyjnych, wśród kluczowych spraw wymieniono także konieczność naprawy przeciekającego dachu, który jest ciągłym utrudnieniem dla kibiców. Prezydent miasta na wtorkowej konferencji prasowej zwrócił uwagę także na przystosowanie infrastruktury do lepszego zarządzania ruchem – planowane są zmiany w organizacji wjazdów i wyjazdów z obiektu, a także utworzenie specjalnego wejścia dla kibiców drużyn gości, co ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa.