Inwestycja o wartości blisko 170 mln zł: Wisłokostrada dodaje nowoczesną przeprawę przez most i inne ulepszenia

Ogromna inwestycja, który stanowi Wisłokostrada, jest obecnie wyceniony na nieco poniżej 170 milionów złotych. Inwestycja ta obejmuje prace rozbiórkowe na moście Załęskim, które po zakończeniu prac zostanie zastąpione nową, szeroką przeprawą. Zleceniobiorca nie siedzi bezczynnie i równolegle przystąpił do prac przygotowawczych związanych z budową kolejnego mostu oraz estakady przechodzącej nad torami kolejowymi.

Wisłokostrada jest najważniejszym z obecnie realizowanych projektów drogowych w Rzeszowie. Dzięki temu planowi mieszkańcy zaoszczędzą sobie wielu kłopotów, gdyż powstanie wygodne połączenie pomiędzy południem a północą miasta. To także dobry sposób na uniknięcie korków drogowych w centrum miasta czy na ruchliwym rondzie Pobitno. Co więcej, Wisłokostrada zapewni również łatwiejszy dostęp do drogi ekspresowej S19.

W tym momencie robotnicy skupiają swoje siły na budowie nasypów i systemu kanalizacji deszczowej. W połowie marca, most Załęski i część ulicy Ciepłowniczej zostały wyłączone z ruchu. To konieczny krok do stworzenia nowej, szerokiej przeprawy przez Wisłok, która jest kluczowym elementem całego projektu Wisłokostrady. Przejście to zostanie wyposażone w dwa pasy ruchu w obu kierunkach, chodniki po obu stronach i ścieżki rowerowe.

Jak podaje wykonawca, na starym moście wykonano już rozbiórkę nawierzchni drogi. Płyta pomostu została skuta, a prefabrykowane belki w skrajnych przęsłach zdemontowane. Obecnie demontowane są belki na środkowym przęśle i tworzone są platformy robocze do obsługi palownic. Po zakończeniu tych prac, zostaną przeprowadzone roboty związane z palowaniem pod nowy obiekt mostowy.