Jasionka Airport oficjalnie nosi teraz imię Rodziny Ulmów

24 marca 2024 roku, lotnisko w Jasionce, nazywane teraz Portem Lotniczym Rzeszów-Jasionka, stało się formalnie znane jako Port Lotniczy imienia Rodziny Ulmów. Do uroczystości nadania imienia przybyli: prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda, prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych, kardynał Marcello Semeraro, oraz biskup Jan Wątroba.

Uroczystość odbyła się rano w terminalu pasażerskim lotniska. W obecności przedstawicieli władz województwa, parlamentarzystów i samorządowców, uczestniczyli także biskupi: arcybiskup Adam Szal, metropolita przemyski, arcybiskup Józef Michalik, emerytowany metropolita przemyski oraz biskup rzeszowski Jan Wątroba.

Prezydent Andrzej Duda podkreślił znaczenie wiary i wartości chrześcijańskich dla Polski, prawdziwie symbolizowanych przez poświęcenie życia przez rodzinę Ulmów. Zwrócił uwagę na to, jak ważne jest to lotnisko dla Polski jako „okno na świat”, szczególnie w czasach obecnej agresji rosyjskiej na Ukrainę. Jasionka stała się bowiem centrum wsparcia dla Ukrainy, zarówno pod względem militarnym, humanitarnym, jak i politycznym.

Prezydent Duda zaznaczył, że lotnisko jest teraz znane na całym świecie. „Od teraz będzie się nazywało Ulma Airport, bo pewnie tak będą na to lotnisko już wkrótce mówili. Dziękuję za to, bo także dzięki tej inicjatywie ta niezwykle ważna historia o Polakach będzie szła w świat, będzie świadectwem także o nas, o naszej historii, o tym co dla nas jest ważne i co ma w przestrzeni naszych dziejów znaczenie”, wyraził prezydent.