Rekolekcje pogłębiające przeżycia liturgii Triduum Paschalnego

Dom Diecezjalny Tabor jest miejscem, gdzie w tym roku odbędą się rekolekcje podczas Triduum Paschalnego. Wydarzenie to niesie ze sobą główne przesłanie: 'Liturgia – Modlitwa – katecheza’. Rekolekcje te skupią się na pogłębieniu uczestników w aspekcie przeżywania liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku, Wielkiej Soboty oraz Wigilii Paschalnej.

Podczas tego zakrojonego na szeroką skalę spotkania, przygotowanego przez Akademię Liturgiczną Diecezji Rzeszowskiej, będzie istniał czas zarówno na katechezę, jak i modlitwę brewiarzową oraz indywidualną. Dodatkowo, uczestnicy będą mieli możliwość przygotować się i uczestniczyć w liturgii, czy to w rzeszowskiej katedrze, czy w swojej parafii.

Ksiądz Tomasz Bać, znany liturgista, uważa, że rekolekcje są okazją do głębszego zrozumienia i doświadczenia tych dni w ciszy, skupieniu i modlitwie – wartościach niezbędnych zwłaszcza w tym okresie. Zdaniem duchownego, takie rekolekcje mogą przynieść istotne zmiany w życiu uczestników.

Rekolekcje paschalne zaplanowano na rozpoczęcie w Wielki Czwartek o godzinie 15.30. Zakończą się o godzinie 20.00 Wigilią Paschalną w katedrze. Po jej zakończeniu, około 22.30, przewidziane jest poświęcenie pokarmów oraz Agapa. Więcej informacji na temat wydarzenia, a także zapisy, można znaleźć na stronie internetowej Domu Diecezjalnego Tabor.