Tragiczny skutek nieodpowiedzialnej zabawy: dwóch młodych mężczyzn upadło z dachu pociągu

W miejscowości Babica, znajdującej się w powiecie strzyżowskim, miało miejsce nietypowe zdarzenie. Dwoje młodzieńców, w wieku 21 i 22 lat, których pomysłowość przekroczyła granice bezpieczeństwa, zdecydowało się na ryzykowną podróż na dachu pociągu relacji Rzeszów – Sytrzyżów. Nieszczęsny incydent miał miejsce, kiedy niespodziewanie zahaczyli o linię telekomunikacyjną i spadli z pojazdu.

Zgłoszenie o tragicznym incydencie wpłynęło w piątkowy wieczór, około godziny 21. Jak informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Wyżnem, została ona wezwana do lokalnej interwencji w Babicy. Zadaniem strażaków było udzielenie pomocy dwóm osobom, które ucierpiały w wyniku swojej niebezpiecznej podróży na dachu wagonu. Poszkodowanych mężczyzn natychmiast przejęły służby ratownictwa medycznego (ZRM).

Wyjaśnienia sprawy ujawniły, że obaj podróżnicy dostali się na dach szynobusu na stacji Rzeszów – Osiedle. Kontynuowali swoją podróż w ten niekonwencjonalny sposób aż do stacji w Babicy. Nietypowi pasażerowie umknęli uwadze obsługi pociągu.

W reakcji na zgłoszenie, skierowano na miejsce zdarzenia szereg jednostek ratowniczych. Wśród nich znalazły się Ochotnicze Straże Pożarne z Wyżnem i Czudca, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Strzyżów, dwie ekipy ratownictwa medycznego oraz policja. Na miejscu pojawiła się także Straż Ochrony Kolei.