Kazimierz Moskal wygrał wybory na burmistrza Ropczyc z przewagą tylko 72 głosów

W pierwszej turze wyborów na burmistrza miasta Ropczyce zwycięzcą okazał się Kazimierz Moskal, który zdobył 50,31% głosów. Wynik ten stanowi dowód na to, jak istotne jest każde oddane głosowanie w czasie wyborów, jak to mogli zauważyć mieszkańcy Ropczyc oraz sami kandydaci.

Moskal zdobył łącznie 5 857 głosów, co stanowi 50,31% wszystkich oddanych głosów. To pozwoliło mu osiągnąć zwycięstwo już w pierwszej turze wyborów. Co jednak warto podkreślić, to minimalna różnica między nim a jego najbliższym rywalem – Bolesławem Bujakiem. Ten drugi zdobył jedynie o 72 głosy mniej – 5 785, co daje mu wynik 49,69%.

Podobnie mała różnica między kandydatami wystąpiła także w wyborach na wójta Gminy Gawłuszowice. Tam Bogusław Wojnarowski zdobył zwycięstwo w pierwszej turze wyborów z wynikiem 51,28%, pokonując swojego konkurenta Grzegorza Świątka o zaledwie 36 głosów.

W wyborach na Burmistrza Miasta i Gminy Jawornik Polski zwycięzcą okazał się natomiast Łukasz Kowaliło. Jego przewaga nad pozostałymi kandydatami wyniosła 41 głosów.