Zmagania sportowe na trasie 17. Półmaratonu Rzeszowskiego – Kiptoo Shedrack Kimaiyo zwyciężył, a frekwencja osiągnęła rekordowy poziom

Kenijczyk KIMAIYO Shedrack Kiptoo zdołał triumfować w 17. Półmaratonie Rzeszowskim, ustanawiając imponujący czas 6 minut i 36 sekund. Za nim na linii mety znaleźli się Polacy – Patryk Pawłowski i Sylwester Lepiarz, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

W wydarzeniu sportowym wzięło udział ponad 1800 osób, co jest rekordem frekwencyjnym dla tej cyklicznie organizowanej imprezy biegowej. Impreza ta przyciągnęła uczestników w każdym wieku, od najmłodszych po starszych entuzjastów biegania. Wielu z nich to doświadczeni biegacze, którzy regularnie biorą udział w tego typu zawodach.

Jednak nie zabrakło też amatorów, którzy rozpoczęli swoją przygodę z bieganiem tylko kilka tygodni temu. Jak sami twierdzą, dla nich najważniejsze jest nie rywalizacja, ale możliwość sprawdzenia własnych możliwości oraz poprawa kondycji przez aktywność fizyczną. Głównym celem organizowanego półmaratonu jest propagowanie zdrowego trybu życia, a bieganie, jako jedna z najtańszych form aktywności sportowej, idealnie wpisuje się w ten cel. Wystarczy jedynie para wygodnych butów i motywacja do działania.

Za organizację 17. Półmaratonu Rzeszowskiego odpowiedzialne są Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie „Rzeszów Biega”.