Decyzja o zamknięciu przytuliska w Kolbuszowej wywołuje kontrowersje

Ostatnio, Państwowa Inspekcja Weterynaryjna stacjonująca w Kolbuszowej podjęła decyzję o zamknięciu lokalnego schroniska dla zwierząt. Ta informacja spotkała się z szerokim echem w poprzednim tygodniu. Decyzji tej przyświecały kwestie infrastrukturalne, które nie były zgodne z najnowszymi przepisami prawnymi.

Schronisko dla zwierząt, które działało na ulicy Piłsudskiego przez dekadę, początkowo miało pełnić funkcje tymczasowe. W związku z tym, budynek nie spełnia obecnie oczekiwanych standardów.

Grzegorz Dzimiera, wolontariusz działający na rzecz tego schroniska, poinformował nas, że po konsultacjach z lekarzem weterynarii powiatowym, placówka nadal będzie mogła funkcjonować. Lekarz wyda rekomendacje dotyczące modernizacji i modyfikacji budynku, tak aby mogło ono nadal służyć swoim istniejącym celom.

Włodarze schroniska zapewniają, że ich plany na najbliższą przyszłość obejmują remont obiektu. Celem jest dostosowanie go do obowiązujących wymagań prawnych, co umożliwi kontynuację jego misji pomocy bezdomnym zwierzętom.