Triumf zawodników KSW Stali Rzeszów na międzynarodowych mistrzostwach Polski w skokach do wody

Ulica Matuszczaka w Rzeszowie była gospodarzem trzydniowych międzynarodowych mistrzostw Polski w skokach do wody, które odbyły się na miejscowej pływalni. Zawody te były kolejną okazją dla zawodników KSW Stali Rzeszów, aby zaprezentować swoje umiejętności.

Kacper Lesiak, reprezentujący barwy Stali Rzeszów, wywalczył dwa drugie miejsca. Jego srebrne medale zdobyte zostały w konkurencjach: synchronicznych skokach z trampoliny 3-metrowej oraz w kategorii open z jednometrowej.

Andrzej Kozdrański, trener kadry narodowej seniorów i jednocześnie trener klubu Stal Rzeszów, wyraził zadowolenie z osiągnięć swoich podopiecznych podczas tych zawodów.

W konkurencji skoków kobiet z jednometrowej trampoliny całe podium było zdominowane przez zawodniczki Stali Rzeszów. Pierwszą pozycję zdobyła Kaja Skrzek, drugą Aleksandra Błażowska, a trzecią Marią Łukaszewicz. Skrzek triumfowała również na trampolinie 3-metrowej, zdobywając złoto przed Jette Mueller z Niemiec. Trzecie miejsce i brązowy medal przypadł Valerii Rukh, również reprezentującej Stal Rzeszów. Z kolei w skokach z 10-metrowej wieży najwyżej na podium stanęła Maria Łukaszewicz. Drugie miejsce zdobyła Oliwia Wilk z COSW Częstochowa, a trzecie Karolina Wolska ze Stali Rzeszów.

Podium męskich skoków z jednometrowej trampoliny zdominowali zawodnicy Stali Rzeszów – Andrzej Rzeszutek i Kacper Lesiak. Brązowy medal przypadł Tornike Onikashvili z Gruzji. Rzeszutek okazał się również najlepszy na trampolinie 3-metrowej, zdobywając złoto zarówno indywidualnie, jak i w synchronicznych skokach w parze z Kają Skrzek. Niestety, zawody te odbyły się bez udziału rzeszowskich „wieżowców” – Roberta Łukaszewicza i Filipa Jachima, którzy nie startowali z powodu kontuzji. Łukaszewicz obecnie przechodzi rehabilitację po skręceniu kostki i powinien wrócić do formy na mistrzostwa Europy zaplanowane na czerwiec.