Nowym rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego został prof. dr hab. n. med. Adam Reich

W mieście Rzeszów, profesor doktor habilitowany nauk medycznych Adam Reich pełnić będzie funkcję rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego. Swoje obowiązki na tym stanowisku rozpocznie 1 września 2024 roku i pełnić je będzie przez najbliższe cztery lata. Uroczystość przekazania władzy odbędzie się podczas nadzwyczajnego posiedzenia Senatu nowo wybranej kadencji.

Zaraz po wyborach, Profesor Reich opublikował na mediach społecznościowych list skierowany do Kolegium Elektorów Uniwersytetu Rzeszowskiego. W swoim liście podkreślił, że cieszy się z zaufania, które mu okazano i decyzji o poparciu programu, który zaproponował. Przyjął to zaufanie jako zaszczytny dar od społeczności akademickiej i zobowiązał się, że poświęci cały swój potencjał na korzyść uniwersytetu w swojej kadencji w latach 2024-2028.

Wykorzysta on swoją wiedzę, osiągnięcia naukowe i dydaktyczne, kontakty krajowe i międzynarodowe oraz doświadczenie organizacyjne w służbie dla Uniwersytetu Rzeszowskiego. Prof. Reich podkreślił, że to nie jest tylko powód do dumy, ale przede wszystkim możliwość poświęcenia swojego potencjału na rzecz Uczelni. Wyraził także swoją wdzięczność za otrzymany kredyt zaufania.