Spotkanie formacyjne wspólnoty męskiej Wojowników Maryi na rzeszowskim rynku

Z różnych zakątków Polski oraz Europy, członkowie wspólnoty Wojowników Maryi zjechali się do Rzeszowa, aby wspólnie świętować i wyrażać swoją wiarę. Spotkanie zgromadziło kilkanaście tysięcy mężczyzn, którzy są członkami tej męskiej organizacji religijnej. Wspólnota Wojowników Maryi została zapoczątkowana przez salezjańskiego księdza Dominika Chmielewskiego i działa nie tylko na terenie naszego kraju, ale również poza jego granicami. Na terenie Podkarpacia, liczba członków tej wspólnoty wynosi około 300 osób.

Początek spotkania formacyjnego miał miejsce na głównym placu Rzeszowa, gdzie założyciel wspólnoty, ks. Dominik Chmielewski, przemawiał o wielu intencjach towarzyszących temu wydarzeniu.

Podczas dzisiejszego duchowego zgromadzenia, biskup rzeszowski Jan Wątroba udzielił wszystkim uczestnikom błogosławieństwa. W swoim przemówieniu podkreślił, że publiczna modlitwa mężczyzn jest wyrazem ich głębokiej wiary. Dodał również, że Rzeszów jest doskonałym miejscem do spotkania Wojowników Maryi, ponieważ patronką miasta jest Matka Boża.