Wsparcie dla przedsiębiorców z Podkarpacia: nowa placówka PAIH w Rzeszowie

Nowo powstała placówka Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) w Rzeszowie ma na celu służyć jako podpora dla biznesmenów z województwa podkarpackiego. Będzie również stanowić wsparcie dla firm lokalnych w nawiązywaniu relacji biznesowych z Ukrainą.

Regionalne oddziały handlowe PAIH mają za zadanie reagować na potrzeby polskich przedsiębiorców na terenie całego kraju. Kluczowym aspektem ich działalności jest intensyfikacja współpracy z lokalnymi instytucjami gospodarczymi i branżowymi, a także edukowanie mikro, małych i średnich firm w zakresie eksportu i rynków zagranicznych. Dla oddziału podkarpackiego kluczowe będzie również udzielanie pomocy lokalnym firmom w budowaniu relacji biznesowych na rynku ukraińskim.

„Regionalne Biuro Handlowe PAIH w Rzeszowie jest kolejnym krokiem mającym na celu stymulowanie lokalnej działalności gospodarczej. W praktyce przekłada się to na wsparcie dla tych, którzy aspirują do rozwoju na arenie międzynarodowej, ale również dla tych, którzy pragną rozwijać swoje przedsięwzięcia na terenie Podkarpacia. Biuro PAIH będzie też angażować się w działania mające na celu przyciąganie nowych inwestycji do regionu” – wyjaśniał w piątek podczas inauguracji nowej placówki Krzysztof Hetman, minister rozwoju i technologii. „Cieszy mnie, że gospodarcze serce Podkarpacia zyskało znaczące wsparcie. Rzeszów posiada bardzo korzystne warunki rozwojowe, aby stać się eksportowo-biznesowym centrum regionu. Na pewno wspomaga to infrastruktura komunikacyjna regionu” – podsumował minister rozwoju i technologii.