Nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy w Rzeszowie otworzy drzwi dla pacjentów już w czerwcu

Rzeszów, miasto na Podkarpaciu, oczekuje otwarcia drugiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR). Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacka, poinformowała, że nowy SOR, który jest aktualnie w końcowym etapie budowy, zostanie uruchomiony w czerwcu. Obiekt medyczny znajduje się przy ulicy Krakowskiej, w obrębie Szpitala MSWiA.

Teresa Kubas-Hul podkreśliła znaczenie bezpieczeństwa mieszkańców województwa. Po objęciu stanowiska wojewody, jednym z jej priorytetów stało się dokończenie i uruchomienie drugiego SOR-u w Rzeszowie. Przekazała również informacje o planach dotyczących otwarcia SOR-u przy Szpitalu MSWiA już w czerwcu. Zaznaczyła, że będzie to oddział nowoczesny i zapewni usługi medyczne na wysokim poziomie.

Wojewoda dodała, że mając na uwadze dobro pacjentów, podjęto również kroki w celu uruchomienia zespołu ratownictwa medycznego w Głogowie Młp., zaczynając od 1 stycznia 2025 roku. Zespół ten będzie również obsługiwał teren Rzeszowa.

Na terenie Podkarpacia działa obecnie 14 szpitalnych oddziałów ratunkowych oraz jedno centrum urazowe. Rzeszów posiada tylko jeden tego typu oddział, który mieści się w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej, przy ulicy Lwowskiej.