45 lat na scenie muzycznej – Zespół VOX świętuje jubileusz

W tym roku, zespół muzyczny VOX ma okazję do świętowania niezwykłego jubileuszu – 45 lat swojego istnienia. Ich muzyczna przygoda rozpoczęła się od nagrania pierwszej piosenki, o nazwie „Ale feeling”. Była to funkowa kompozycja autorstwa Ryszarda Rynkowskiego, której tekst napisał Marek Skolarski, założyciel i pierwszy manager zespołu. Utwór ten zarejestrowano w 1979 roku, w studiu Radia Katowice.

Za sobą mają wiele wydanych albumów, nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami. Do najbardziej znanych należy swingowy album Sing, Sing, Sing, który powstał przy współpracy z orkiestrą Gustawa Broma. Ich ostatnia płyta, zatytułowana Cudowna podróż, została nagrana 28 lat temu.

Droga zespołu VOX do sukcesu była pełna różnych wydarzeń i perturbacji, wśród których najbardziej bolesnym był z pewnością tragiczny zgon Witolda Paszta. Po krótkim okresie nieobecności, do składu powrócił jednak Jerzy Słota. Obecnie tworzą go również Dariusz Tokarzewski i Mariusz Matera.

Zespół współpracuje także z innymi utalentowanymi muzykami, takimi jak Arkadiusz Gałka na gitarze, Emil Tarnowski odpowiedzialny za instrumenty klawiszowe, Dariusz Grzebuła na perkusji i Jarosław Grzywaczewski grający na gitarze basowej.

W tym jubileuszowym roku, zespół ma w planach wydać nowy album zatytułowany VOX na 45. Jego premiera będzie okazją do zaprezentowania singla „Dar od losu Ty”.

Koncert grupy VOX to gwarancja energii i pozytywnych emocji, a przede wszystkim – wysokiej jakości muzyki!