Ponowne otwarcie fontanny multimedialnej rusza już 4 maja!

W sobotę, 4 maja, rzeszowianie i turyści odwiedzający miasto będą mogli ponownie cieszyć się jednym z największych lokalnych magnesów – multimedialną fontanną. Tego dnia o godzinie 21:30 zostanie zaprezentowany dwuczęściowy spektakl wodny, który będzie miała okazję zaobserwować publiczność zgromadzona przy fontannie.

Pokazy specjalne, podczas których kolorowe strugi wody „tańczą” w rytm muzyki, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W niektóre z nich zaangażowani są także aktorzy, co dodatkowo podnosi atrakcyjność widowisk. Pierwszy tego typu spektakl w bieżącym roku zaplanowany jest właśnie na sobotę, 4 maja.

Układany na przestrzeni pół godziny spektakl będzie składał się z dwóch części. Pierwsza z nich ma być swoistym przeglądem historii Rzeszowa, natomiast druga część ma być dedykowana przyrodzie. Za przygotowanie spektaklu miasto wyłoży kwotę rzędu 100 tysięcy złotych.

W tym roku rzeszowska fontanna multimedialna wprowadza również kilka ciekawych nowości. Jedną z nich jest nowa ścieżka dźwiękowa, która będzie towarzyszyła codziennym pokazom dla dzieci. Sobotnie pokazy specjalne przewidziane są do połowy września, a będą odbywały się co dwa tygodnie. Natomiast standardowe, codzienne pokazy mają trwać aż do połowy października.