Julia Toporowska i Izabela Basamon triumfują na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która została zorganizowana w Wałbrzychu, Julia Toporowska z Wisłoku Rzeszów wywalczyła prestiżowy złoty medal w ramach mistrzostw Polski kadetek. W tym samym turnieju, kolejna zawodniczka z tej samej drużyny – Izabela Basamon, triumfowała zdobywając brązowy medal.

Decydującą walkę o złoto, Julia Toporowska stoczyła z Mają Zubrzycką z UKS Boxing Sokółka. Pojedynek ten miał miejsce w kategorii wagowej 75 kg.

Nie tylko Julia mogła cieszyć się sukcesem na Olimpiadzie, również Izabela Basamon zapisała swój sukces w historii klubu Wisłok Rzeszów zdobywając brązowy medal.

Rzeszowski Klub Bokserski Wisłok wyraził swoją radość i dumę z osiągnięć swoich zawodniczek poprzez wpis na mediach społecznościowych. Podkreślali, że te zwycięstwa dowodzą, iż kobiecy boks prężnie się rozwija.

Poza tym, klub skierował specjalne podziękowania do trenera Rafała Toporowskiego. Zgodnie z ich słowami, niebywały sukces zawodniczek to efekt wielogodzinnych wysiłków na treningach pod kierunkiem trenera. Podkreślili, że za sukcesem stoją talent, ciężka praca oraz odpowiednia opieka i wsparcie ze strony trenera.