Rzeszowski Dzień Osób z Niepełnosprawnością uświetniony motocyklowym korowodem

W Rzeszowie, pod egidą lokalnego stowarzyszenia „For You”, odbyły się obchody Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. Główną atrakcją wydarzenia był motocyklowy korowód, który przemierzył drogę do rynku miasta. To wydarzenie nie tylko celebruje osoby z niepełnosprawnościami, ale także rozpoczyna obchody Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Organizatorzy wydarzenia podkreślali wagę uświadomienia wszystkim uczestnikom, że niezależnie od różnic, każdy człowiek jest cenny. Wszyscy mamy swoje pasje, zainteresowania i talenty, które czynią nas unikalnymi. Mimo różnic, wszyscy zasługujemy na szacunek i pełen dostęp do usług umożliwiających samodzielne funkcjonowanie – podkreślali przedstawiciele stowarzyszenia.

Uroczystości odbyły się dla upamiętnienia Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Rzeszowski Rynek obfitował w obecność wielu osób, które przyszły okazać swoje wsparcie dla tych ważnych inicjatyw.