Weekend pełen emocji w tenisie stołowym: finały Drużynowego Pucharu Polski w Rzeszowie i Suchedniowie

Przed nami weekend pełen sportowych emocji. W najbliższe dni na arenie tenisa stołowego odbędą się turnieje finałowe Drużynowego Pucharu Polski dla kobiet i mężczyzn. Miastami-gospodarzami tych prestiżowych zmagań będą Rzeszów i Suchedniów.

Rzeszów, nazywany często stolicą Podkarpacia, w najbliższą niedzielę stanie się areną walki o drużynowe mistrzostwo Polski w tenisie stołowym wśród pań. Walczące o zwycięstwo drużyny to Fibrain AZS Politechnika Rzeszów, English Perfect KS AZS UWM Olsztyn, MKS Skarbek Tarnowskie Góry oraz Wamet Dobry Wiązar Dąbcze. Cztery zespoły, jedno trofeum do zdobycia.

Z kolei w sobotę Suchedniów, leżący w województwie świętokrzyskim, będzie gospodarzem finału DPP dla mężczyzn. Po wycofaniu się drużyny Polmleku OSiR Lidzbark Warmiński, w turnieju weźmie udział trzy drużyny – gospodarze Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów, KTS MDC² Park Gliwice i UKS Piast Poprawa Ostrzeszów.

Przypomnijmy, że triumfatorami Drużynowego Pucharu Polski w ubiegłym roku były drużyny Gwiazda Bydgoszcz (mężczyźni) oraz Fibrain AZS Politechnika Rzeszów (kobiety). Czy uda się im obronić tytuł?

Drużynowy Puchar Polski to prestiżowe rozgrywki, które swoją historię rozpoczęły w sezonie 1993/1994. Pierwszymi zwycięzcami tych emocjonujących rywalizacji zostali zawodnicy z Euromirex Radom (mężczyźni) i Start Włocławek (kobiety).