"Majówka 2024": Policja w Rzeszowie podaje statystyki związane z bezpieczeństwem drogowym

W odpowiedzi na długie, sześciodniowe świętowanie majowego weekendu, policjanci z rzeszowskiego oddziału drogówki przeprowadzili akcję mającą na celu zapewnienie bezpieczeństwa drogowego. Akcje te miały miejsce od wtorku 30 kwietnia do niedzieli 5 maja, podczas których funkcjonariusze patrolowali ulice miasta i powiatowe drogi w poszukiwaniu potencjalnych niebezpieczeństw.

Podczas tych sześciu dni działania, rzeszowscy mundurowi byli zmuszeni interweniować na miejscu dziesięciu różnych wypadków drogowych. Cieszmy się jednak, że mimo tej liczby incydentów, nikt nie stracił życia na skutek tych wypadków, choć 11 osób odniosło różne obrażenia. Zanotowano również 44 przypadki kolizji drogowej.

Kolejnym niepokojącym aspektem majowego weekendu było to, że sześć kierowców postanowiło zlekceważyć prawo i siadło za kółkiem pomimo spożycia alkoholu. Co więcej, jeden z tych kierowców, który został zatrzymany przez policję, zignorował wcześniejszy wyrok sądowy i kierował pojazdem pomimo zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Wybrany przez niego środek transportu to autko marki Honda.