Juwenalia 2024 w Rzeszowie: Studencki przemarsz i utrudnienia w ruchu

Zbliża się piątkowe wydarzenie, które rozpocznie „Rzeszowskie Juwenalia 2024” na Rynku w Rzeszowie. W planach jest tradycyjny korowód studentów, który wyruszy z miejsca zgromadzenia po otrzymaniu symbolicznych kluczy do miasta. Marsz studencki ma prowadzić przez różne ulice Rzeszowa aż do osiedla akademickiego. Policja ostrzega, że w czasie trwania przemarszu mogą pojawić się pewne problemy związane z ruchem drogowym i prosi o zachowanie ostrożności oraz cierpliwości.

Start imprezy zaplanowany jest na godzinę 14:00 na rynku w Rzeszowie. Następnie, około godziny 16:30, studenci rozpoczną swój marsz, przechodząc kolejno przez ulice Kościuszki, Plac Farny, Sokoła i Jana III Sobieskiego, które zostaną tymczasowo zamknięte dla ruchu pojazdów w czasie trwania korowodu.

Korowód kontynuować będzie swoją trasę przez Al. Piłsudskiego, Al. Cieplińskiego, ul. Lisa-Kuli, ul. Dąbrowskiego i ul. Podkarpacką, kierując się w stronę kampusu Politechniki Rzeszowskiej. Przewidywany termin zakończenia marszu to godzina 18:30. W czasie trwania przemarszu, wymienione ulice będą częściowo niedostępne dla ruchu drogowego. Uczestnicy marszu mają zamiar poruszać się prawym pasem ruchu, znanym również jako buspas.

Policjanci zostaną skierowani na miejsce, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno studentom biorącym udział w korowodzie, jak i pozostałym uczestnikom ruchu drogowego. Zadaniem funkcjonariuszy będzie kontrola skrzyżowań tuż przed przejściem korowodu, a następnie stopniowe przywracanie normalnego ruchu po przemarszu grupy.