Rzeszowska szkoła ekonomiczna przejdzie gruntowny remont przed nowym rokiem szkolnym

Zanim nadejdą wakacje, pracownicy budowlani przystąpią do prac remontowych w Zespole Szkół Ekonomicznych zlokalizowanym na ulicy Hoffmanowej w Rzeszowie. Plan jest taki, aby odnowione łazienki i korytarze były gotowe do rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

„Ekonomik”, jak nazywany jest budynek szkoły na ulicy Hoffmanowej, ma już ponad 90 lat historii. Ta czteropiętrowa struktura z funkcjonalnymi podziemiami jest utrzymana w stylu zmodernizowanego klasycyzmu, typowego dla publicznej architektury końca lat 20-tych i początku lat 30-tych XX wieku.

Niektóre części budynku, zwłaszcza toalety i korytarze, wymagały już pilnej modernizacji. Ekipa remontowa ma rozpocząć swoje zadanie w najbliższym tygodniu.

Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie, Tomasz Marmaj, zapewnił, że prace remontowe nie będą zakłócać prowadzenia lekcji. „Część budynku poddana pracom zostanie wyłączona z użytkowania. Hałasujące prace budowlane będą wykonywane w soboty lub po lekcjach” – podkreślił dyrektor.

W ramach remontu łazienek, planowana jest modernizacja instalacji wodno-kanalizacyjnej, a także wymiana umywalek, sedesów, płytek i kaloryferów. Prace na korytarzach obejmą między innymi przebudowę instalacji elektrycznej. Na zakończenie ekipa remontowa położy nową wykładzinę PCV i odświeży ściany farbą.

„Dzięki tym pracom poprawią się warunki sanitarne w szkole oraz wzrośnie bezpieczeństwo naszych uczniów” – dodał dyrektor Marmaj.

Całość prac remontowych ma potrwać do końca sierpnia i będzie kosztować prawie 100 tysięcy złotych.