Rzeszów zaprasza młodzież na Mistrzostwa Europy Juniorów w skokach do wody

Rzeszów, znany za swoją gościnność, jest gotowy przyjąć na swoim terenie młode talenty z dziedziny skoków do wody. W dniach od 8 do 14 lipca, Rzeszów stanie się areną rywalizacji o tytuł Mistrza Europy Juniorów w tej dyscyplinie sportowej.

Scena tych zawodów to basen zlokalizowany przy ulicy Matuszczaka. Uczestnictwo zapowiedziało około 300 zawodników, którzy są w przedziale wiekowym 14-18 lat, jednak nie wyklucza się obecności i młodszych uczestników. Sportowcy pochodzą z 25 różnych krajów, a Polska będzie reprezentowana przez 8-10 zawodników.

Za szkolenie polskiej reprezentacji odpowiada Grzegorz Kozdrański, trener z wieloletnim doświadczeniem, pracujący na co dzień w Klubie Sportów Wodnych Stal Rzeszów. Kozdrański jest również olimpijczykiem – brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie w roku 1992.

Mistrzostwa Europy Juniorów w skokach do wody to cykl zawodów organizowany od roku 1967. Polska była gospodarzem tych zawodów tylko raz – w roku 2013, kiedy to rywalizowano o tytuł mistrza w Poznaniu. Tym razem, młodzi adepci skoków do wody będą mieli okazję rywalizować na basenie w Rzeszowie.