Poruszające wydarzenia – ks. Dominik R. podejrzany o przestępstwa seksualne

Ksiądz wikariusz Dominik R., z parafii w Święcan, został aresztowany, w związku z zarzutami o charakterze seksualnym skierowanymi przeciwko niepełnoletniemu. Te alarmujące informacje wywołały ogromne poruszenie w popularnej społeczności lokalnej.

Śledztwo w tej sprawie zostało zainicjowane na podstawie zgłoszenia od rodziców trzynastoletniego chłopca. Wyrażając swoje obawy dotyczące zachowania księdza w stosunku do ich syna, skontaktowali się z odpowiednimi organami ścigania. Wykorzystując szansę na wspólny trening na siłowni, chłopiec został zwiedziony do mieszkania wikariusza. Tam, ks. Dominik R. nakłonił chłopca do rozebrania się do naga i rozpoczął filmowanie go za pomocą swojego telefonu komórkowego. Po tym, co stało się, przerażony chłopiec natychmiast uciekł i poinformował swoich rodziców o tym odrażającym i niedopuszczalnym incydencie. Rodzice bezzwłocznie powiadomili o tym policję, która jeszcze tego samego dnia pojawiła się na terenie parafii.

Policjanci przeprowadzili przeszukanie mieszkania księdza na plebanii, jak również jego urządzeń elektronicznych. W trakcie tej czynności znaleźli dowody sugerujące, że liczba dzieci, które mogły paść ofiarami księdza, może być większa niż pierwotnie przypuszczano.

W wyniku postawionych zarzutów, ks. Dominik R. został aresztowany na okres trzech miesięcy.