Zarzut za potrącenie uczestników Juwenaliów w Rzeszowie dla 37-letniej Pauliny K.

37-letnia Paulina K., pracująca na stanowisku kierowniczki w salonie Sobiesław Zasada Automotive, jest oskarżona przez Prokuraturę Rejonową w Rzeszowie o jazdę pod wpływem alkoholu, której efektem była kolizja z dwiema osobami podczas 29. Rzeszowskich Juwenaliów. Informację tę przekazał Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, do której należy rzeszowska Prokuratura Rejonowa. W dniu 13 maja 2019 roku wydał on postanowienie o sformułowaniu zarzutu dla Pauliny K., oskarżając ją o prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu.

Prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do trzech lat pozbawienia wolności. W tym momencie zarzut nie obejmuje spowodowania wypadku pod wpływem alkoholu, ponieważ prokuratura czeka na dokumentację medyczną osób poszkodowanych w incydencie. Jeśli okazałoby się, że zostały one poszkodowane na okres dłuższy niż siedem dni, zarzut ulegnie zmianie. W przeciwnym razie, incydent zostanie potraktowany jako wykroczenie, jak wyjaśnił Ciechanowski.

Paulina K. może zostać obciążona olbrzymim mandatem finansowym oprócz odpowiedzialności karnej za zdarzenie, które miało miejsce podczas 29. Rzeszowskich Juwenaliów. Jest to wynikiem surowych przepisów dotyczących osób prowadzących pojazdy po spożyciu alkoholu. Od 14 marca bieżącego roku, policja ma prawo do konfiskacji samochodu sprawcy wypadku. Jeśli sprawca nie jest właścicielem pojazdu, zasądza się mu równowartość pojazdu. W przypadku Pauliny K., ta kwota może być ogromna. Mercedes GLC AMG, którym jechała, jest warty ponad milion złotych!

Na pytanie czy kwotę tę ujęto w policyjnym materiale dotyczącym wypadku podczas juwenaliów, Ciechanowski stwierdził: “Wartość samochodu jest zawarta w materiałach, jednak nie możemy ujawnić konkretnej kwoty ze względu na dobro postępowania”.