29-latek bez uprawnień prowadził traktor i uszkodził zaporę na przejeździe kolejowym w Rzeszowie

W Rzeszowie przeprowadzono dochodzenie, które dotyczyło incydentu spowodowanego przez 29-letniego mężczyznę kierującego traktorem rolniczym. Mężczyzna ten, nie posiadając odpowiednich uprawnień do prowadzenia takiego pojazdu, wtargnął na przejazd kolejowy w momencie, gdy rogatki zaczynały się zamykać. W wyniku tego zdarzenia, jedna z zapór została uszkodzona przez pojazd opuszczający przejazd. Mężczyźnie grozi teraz surowa kara za swoje czyny.

Zgłoszenie o tym incydencie wpłynęło do miejskiej komendy wczoraj, po godzinie 10:00. Informacje przekazane zostały przez pracowników kolei, którzy byli świadkami zdarzenia na przejeździe kolejowym przy ulicy Stączka, na osiedlu Załęże. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu znajdującą się w pobliżu przejazdu kolejowego na ulicy Świętego Floriana, a nagranie to udostępniono stróżom prawa.

Dalsze ustalenia wykazały, że traktor z przyczepą, którym kierował 29-letni mężczyzna, wjechał na torowisko od strony ulicy Stączka. Gdy pojazd znalazł się na przejeździe, zaczął opadać mechanizm rogatki. W pośpiechu, kierowca uszkodził jedną z zapór podczas próby opuszczenia przejazdu. Dodatkowo, jak wynikało z późniejszych ustaleń, mężczyzna nie miał prawa prowadzić traktora, ponieważ nie posiadał wymaganych do tego uprawnień.