Nowy punkt kontroli autokarów w Rzeszowie otwarty dla organizatorów wycieczek

Policjanci z Rzeszowa przy hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu uruchomią w najbliższy poniedziałek punkt kontrolny dla autokarów. Inicjatywa ta ma na celu dostarczyć organizatorom wycieczek możliwości przeprowadzenia kontroli pojazdów transportujących dzieci i młodzież na wypoczynek.

Bliskość okresu letniego oznacza, że liczba organizowanych eskapad dla większych grup znacznie wzrośnie. Z myślą o tych wydarzeniach, rzeszowska policja wprowadziła stacjonarny punkt kontroli autokarów, który rozpocznie działalność już w najbliższy poniedziałek.

Organizatorzy podróży mogą oczekiwać, że ich autobusy zostaną dokładnie sprawdzone przez funkcjonariuszy policji. Kontrole obejmować będą takie aspekty jak: trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowców, wyposażenie autobusów, a także właściwy załadunek bagażu. Policjanci doradzą także w kwestii bezpiecznego dobierania miejsc postoju podczas trasy oraz prawidłowego dostosowania prędkości do warunków na drodze. Każda przeprowadzona kontrola zostanie potwierdzona protokołem, a kierowca otrzyma jego kopię – informuje asp. sztab. Magdalena Żuk z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Policja zaplanowała kontrole autokarów i innych pojazdów przewożących dzieci i młodzież na wycieczki od najbliższego poniedziałku (27 maja), w dni robocze między 6:00 a 9:00 rano.

Ze względu na duże zainteresowanie ze strony organizatorów wycieczek, policja zachęca do korzystania z punktu kontrolnego w godzinach jego działania dla przeprowadzenia niezbędnych inspekcji.