Ekscytujące miejsce rekreacji, Fun Park, wkrótce stanie się atrakcją miasta Rzeszowa

Mieszkańcy Rzeszowa będą mieli niedługo do dyspozycji kolejne miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu. Miejsce to, zwane Fun Park, pojawi się na Baranówce, konkretnie w obszarze pomiędzy ulicami Starzyńskiego, Brydaka oraz Osmeckiego. Miasto oficjalnie sfinalizowało umowę z firmą, która będzie odpowiedzialna za realizację tego projektu.

Park ma zaoferować trzy specjalnie zaprojektowane tory do jazdy rowerem, na rolkach, hulajnogach czy deskorolkach. Te trasy będą różniły się od siebie stopniem trudności, dzięki czemu każdy, bez względu na wiek czy umiejętności, będzie mógł z nich korzystać – zarówno początkujący jak i zaawansowani entuzjaści aktywności na świeżym powietrzu.

Artur Gernand, przedstawiciel kancelarii prezydenta Rzeszowa, podał informację, że planowane ukończenie inwestycji przewidziane jest na jesień bieżącego roku.

Fun Park to pomysł wyłoniony podczas ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zgodnie z podpisaną umową, firmą odpowiedzialną za stworzenie tej nowej atrakcji będzie rzeszowska firma OBO Polska. Koszt inwestycji wyniesie ponad 388 tys. złotych.

Tworzone tory staną się dodatkowym elementem oferty rekreacyjnej dostępnej na Baranówce. W ostatnich latach na tym terenie powstało już wiele miejsc do spędzania wolnego czasu, takich jak pumptrack, ogród kieszonkowy wyposażony w alejki, hamaki, leżaki i rośliny, a także plac zabaw.