Rzeszów zamienia się w teatralną metropolię klasyki zawdzięczając to Teatrowi Klasyki Polskiej

W dniach od 19 do 22 czerwca, Rzeszów przemieni się w epicentrum teatru klasycznego. Ze względu na pozytywne odczucia i gorące przyjęcie przedstawień Teatru Klasyki Polskiej przez lokalną publiczność, zespół twórców zdecydował się na powrót do Podkarpacia. Tym razem przyniosą ze sobą specjalnie przygotowany program, którym poszerzą dotychczasowy repertuar o nowe sztuki.

Festiwal rozpocznie spektakl pt. „Trzy po trzy”, będący fascynującym opowiadaniem zbudowanym na podstawie dziennika Aleksandra Fredry. Kazimierz Wyka określił ten pamiętnik mianem „klejnotu emocjonalnej prozy”. Sztuka przedstawia nieznane oblicze twórcy polskiej komedii, ukazując różnorodność jego silnych emocji, począwszy od melancholii a skończywszy na euforii. Duchy z przeszłości, które odżywają we wspomnieniach Fredry, są odtwarzane przez aktorów, wśród których znalazł się Sebastian Skoczeń, znany z roli Króla Jagiełły w popularnym serialu.

Podczas Festiwalu na pewno nie zabraknie wybitnej „Zemsty”, z aktorem Dariuszem Kowalskim, powszechnie rozpoznawalnym z roli serialowego Tracza, tym razem w postaci Rejenta Milczka; Jarosławem Gajewskim jako energicznym Cześnikiem; a także Łukaszem Lewandowskim, ulubieńcem publiczności, wcielającym się w rolę charyzmatycznego Papkina. Maja Hirsch zagra zdecydowaną i barwną Podstolinę. W programie znajdzie się też sztuka „Dożywocie”. To komedia pełna humoru, szybkiego tempa, zabawy miłosne i pieniężne, której bohaterowie są niezapomniani i dostarczają wiele śmiechu. Fredro w swoim najwyższym uroku. Dodatkowo Jarosław Gajewski doskonale odgrywa główną rolę w tej błyskotliwej komedii. „Dożywocie”, dzięki wyjątkowemu wykonaniu aktorów Teatru Klasyki Polskiej, stanowi doskonałą opcję na spędzenie czerwcowego wieczoru.