Oszuści w sieci ukradli 187 tys. zł z konta rzeszowianina poszukującego pracy

28-letni mieszkaniec Rzeszowa padł ofiarą przestępców internetowych, którzy wykorzystali jego ogłoszenie o poszukiwaniu pracy, aby ukraść z jego konta ponad 187 tysięcy złotych. Informację o tym przekazała w poniedziałek Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Raport o oszustwie zgłosił mężczyzna w ubiegłym tygodniu. Śledczy dowiedzieli się, że poszkodowany zamieścił na jednym z portali internetowych informację o szukaniu pracy. Nieznajomy podjął z nim kontakt poprzez komunikator internetowy oferując rozmowę kwalifikacyjną.

Ofiara, 28-latek z Rzeszowa, uzyskała link do strony, gdzie miała odbyć się wideokonferencja. Po zalogowaniu się na stronie, mężczyzna otrzymał specjalny kod dostępu do aplikacji umożliwiającej rozmowę video – poinformowała asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Mimo początkowych problemów z instalacją oprogramowania na prośbę nieznajomej osoby, mężczyzna zainstalował i uruchomił program. Jednak szybko zorientował się, że coś jest nie w porządku i usunął oprogramowanie ze swojego komputera.

Niestety, było to już za późno. Jak poinformowała rzecznik policji, z portfela kryptowalut ofiary zniknęła znaczna suma pieniędzy. W sumie poszkodowany stracił ponad 187 tysięcy złotych.