Nowy teren rekreacyjny w Rzeszowie: przestrzeń pełna roślin i atrakcji

Nadciąga nowa oaza zieleni na osiedlu Nowe Miasto w Rzeszowie. Obszar zielony, przeznaczony do celów rekreacyjnych będzie rozpościerał się na powierzchni przekraczającej 30 arów. Zaprojektowano go tak, aby pomieścić ponad 5000 egzemplarzy roślin. W planach jest także stworzenie ogrodu deszczowego, kwitnącej łąki, alejek spacerowych oraz miejsc do odpoczynku, takich jak hamaki czy leżaki. Dodatkowo, nie zapomniano o najmłodszych – dla nich przewidziano specjalną strefę.

Planowany obszar rekreacji ma powstać w strategicznie dobranym miejscu – okolicy miejskiego placu zabaw oraz centrum handlowego Millenium Hall. Dodatkowym atutem lokalizacji jest bliskość Publicznego Przedszkola nr 34 i ogrodu kieszonkowego. Za realizację projektu odpowiedzialna będzie firma Park-M Poland ze Starego Sącza, która w konkursie ofert zaproponowała najkorzystniejsze warunki.

Zgodnie z założeniami przygotowanymi przez Zarząd Zieleni Miejskiej, park zostanie podzielony na dwie wyraźne strefy. Pierwsza z nich skupiać się będzie na niskiej zieleni, obejmującej kwitnącą łąkę, ogród deszczowy oraz dodatkowe elementy związane z wodą. Z kolei druga część parku będzie gęsto skupiała się wokół alejek, przy których rozlokowane zostaną ławki do odpoczynku. W tej strefie przewidziano także miejsce na hamaki, leżaki, szachownice, domki wiklinowe i edukacyjne kostki wiedzy. Dla najmłodszych zaplanowano przestrzeń zabaw, a dla rowerzystów – stojaki. Wszystko to otoczone będzie bujną roślinnością, liczącą ponad 5000 egzemplarzy, w tym ponad 50 drzew.