Piknik z okazji Dnia Dziecka na parkingu TVP3 Rzeszów z udziałem policjantów

Niezwykła uroczystość związana z obchodami Dnia Dziecka miała miejsce dzisiaj na parkingu przed budynkiem TVP3 Rzeszów. Organizatorami tego wydarzenia byli pracownicy Telewizji Rzeszów, którzy zaprosili do współudziału licznych reprezentantów różnych służb i instytucji, w tym także funkcjonariuszy Policji z Podkarpacia. Na potrzeby tego wyjątkowego dnia, mundurowi przygotowali mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, jednocześnie wykorzystując ten czas na przekazanie dzieciom ważnych informacji dotyczących ich bezpieczeństwa poprzez formę zabawy.

Głównymi gośćmi pikniku byli przedstawiciele służb mundurowych, wśród których znaleźli się również policjanci z Podkarpacia. Na stoisku promocyjno-edukacyjnym zaprezentowali swoją działalność funkcjonariusze z Wydziału Prewencji oraz Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie, Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie oraz Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, oferując dzieciom szereg interesujących atrakcji.

Dzieciaki z wielką radością korzystały z możliwości zasiadania za kierownicą policyjnych motocykli i radiowozu, pozując do pamiątkowych zdjęć i na chwilę przenosząc się w świat prawdziwych policjantów. Poznawanie specyfiki pracy przewodnika psa służbowego, który towarzyszy funkcjonariuszom w codziennych patrolach, cieszyło się również dużym zainteresowaniem. Dzieci miały możliwość porozmawiać z mundurowymi, zdobywając ciekawe informacje na temat służby w „granatowych mundurach”. Niezwykle popularne było także policyjne koło fortuny, gdzie najmłodsi mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i otrzymać sympatyczne upominki.