16. Wystawa Motocykli i Pojazdów Zabytkowych w Siedliskach: Spotkanie miłośników zabytkowej motoryzacji

Położona w bliskim sąsiedztwie Rzeszowa miejscowość Siedliska, już w najbliższą niedzielę (2 czerwca), będzie gościła 16. edycję Wystawy Motocykli i Pojazdów Zabytkowych. Spotkanie to, które co roku przyciąga około 100 zapalonych entuzjastów motoryzacji, tym razem odbędzie się pod sloganem „Motocykle wojskowe na przestrzeni lat”.

Impreza ta jest corocznym wydarzeniem cyklicznym, które przyciąga zarówno właścicieli starych pojazdów, głównie motocykli, jak i po prostu miłośników tych zabytków. W programie znajdują się pokazy samochodów, silników stacjonarnych oraz różne konkursy – na przykład na najlepszy strój pasujący do stylu zabytkowego motocykla czy na największą odległość przebytą, aby wziąć udział w wydarzeniu. Oprócz tego, goście będą mieli okazję skosztować tradycyjnego jedzenia oraz odwiedzić wystawę zabytkowych motocykli, która jest stałym elementem oferty kulturowej miejscowego domu kultury.

Wystawę w Siedliskach inicjują i organizują lokalni miłośnicy starych motocykli. Początkowo działali oni jako nieformalna grupa, jednak 8 lat temu zdecydowali się na formalizację swojej działalności i założyli Stowarzyszenie Pasjonatów Motoryzacji Dawnej „Pęknięta Szprycha”.

Spotkanie, które jest bezpłatne zarówno dla widzów jak i uczestników, potrwa do godziny 18. Wydarzeniem patronuje lokalna stacja radiowa.