Jubileuszowa akcja krwiodawstwa w Pratt & Whitney Rzeszów zgromadziła 48,6 litra krwi

Pratt & Whitney Rzeszów, znana firma z branży lotniczej, przeprowadziła swoją 20. doroczną akcję oddawania krwi. Pracownicy firmy dzieląc się tym bezcennym darem, przekazali łącznie 48 litrów i 600 mililitrów krwi do lokalnego banku krwi. Ta szczególna, bo jubileuszowa, akcja była jednym z wielu etapów współpracy firmy z placówką transfuzjologiczną. Przez dwa dekady, od momentu pierwszej zorganizowanej akcji, pracownicy Pratt & Whitney Rzeszów oddali do banku krwi łącznie 948 litrów i 600 mililitrów.

W tegorocznej inicjatywie udział wzięło 123 pracowników firmy, z czego krew podarowało 108 z nich, w tym aż 19 kobiet. Wśród donatorów znalazło się też 15 osób, które po raz pierwszy w życiu podjęły decyzję o oddaniu krwi.

Pracownikom nie brakuje motywacji do udziału w corocznej akcji, a jednym z przykładów jest historia Gabrieli Polan. „Kiedy rozpoczęłam pracę w Pratt & Whitney Rzeszów, zawsze chciałam dołączyć do grona krwiodawców podczas tych corocznych akcji, ale zawsze bałam się z powodu mojego problemu z oddawaniem krwi nawet na badania” – mówi Gabriela. „Jednak po doświadczeniu sytuacji, w której osoba bliska mi musiała wielokrotnie otrzymywać transfuzję krwi, postanowiłam przezwyciężyć mój strach. Chciałam oddać krew, chciałam pomóc i odwdzięczyć się za otrzymaną pomoc. Choć przez wiele lat nie mogłam tego zrobić z powodów zdrowotnych, wreszcie w tym roku zostałam zakwalifikowana. Jestem bardzo zadowolona z faktu, że mogłam przekazać krew i mam nadzieję, że w przyszłości zostanę honorowym dawcą krwi.”