Triumf rzeszowskich klubów na Mistrzostwach Polski Fit Kid: 33 medale, w tym aż 26 złotych

Czołowe miejsce w klasyfikacji medali podczas Mistrzostw Polski Fit Kid, które odbyły się w kujawsko-pomorskiej hali sportowej ROSIR w Brodnicy, zajęli zawodnicy z rzeszowskich klubów. Wywalczyli oni ogółem 33 medale, z czego aż 26 było najcenniejszych – złotych. Ta prestiżowa impreza sportowa była jednocześnie ostatnim etapem eliminacji do zbliżających się Mistrzostw Europy Fit Kid w Bułgarii, zaplanowanych na początek listopada.

Fit Kid to dynamicznie rozwijająca się na całym świecie oraz w Polsce dyscyplina gimnastyczna. Szczególnie mocno zaangażowane w jej promocję jest miasto Rzeszów, które zasłużenie określane jest mianem „Polskiej Stolicy Fit Kid”.

Na liście startowej finałów Mistrzostw Polski widniało 15 czołowych klubów krajowych i ponad 300 finalistów z różnych regionów kraju, którzy przeszli przez pięć rund eliminacyjnych sezonu 2023/2024. W skład komisji technicznej i artystycznej wchodzili między innymi sędziowie z Hiszpanii. Najwięcej medali dla Rzeszowa zdobyły zawodniczki z Fit Kids Academy – Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” oraz „ACRO-GYM” Rzeszów, które na podium stanęły odpowiednio 21 i 12 razy.

W ramach zawodów przeprowadzono również rywalizację w konkurencjach poza rankingowych (klasa III, No-Stress), w których rzeszowscy sportowcy dorzucili do swojego dorobku jeszcze 18 medali.