Boeing poszerza swoje działania w Polsce: Centrum Inżynieryjne w Rzeszowie zatrudnia 100 osób

Korporacja Boeing, znana na całym świecie z produkcji samolotów, podjęła kroki w celu poszerzenia swojej działalności w Polsce. Decyzję o utworzeniu trzech centrów inżynieryjnych – w Rzeszowie, Warszawie i Gdańsku – podjął koncern z myślą o wsparciu kluczowych projektów realizowanych przez tego potentata lotniczego. W każdym z tych miejsc, pracę znalazło już 100 specjalistów.

Jednym z najważniejszych punktów obecności Boeinga w Polsce jest Centrum Inżynieryjne przy ulicy Warszawskiej w Rzeszowie. Jest to miejsce, gdzie koncern wynajął kilka kondygnacji budynku na potrzeby centrum. Firma ma w planach stworzenie tam znacznej grupy ekspertów, których głównym zadaniem będzie wsparcie komercyjnych, obronnych i usługowych programów Boeinga.

Wybór Rzeszowa jako lokalizacji dla jednego z centrów nie był przypadkowy. Miasto to jest sercem Doliny Lotniczej, a dodatkowo, od wielu lat istnieje tutaj silna współpraca pomiędzy Boeingiem a Politechniką Rzeszowską. Koncern już wcześniej otworzył w pobliżu uniwersytetu Biuro Karier oraz Centrum Dystrybucyjne w Jasionce.

Chociaż Boeing nie ujawnia jak duże ma być docelowo zespołu w Rzeszowie, to jednak zapewnia, że zamierza w przyszłości zwiększyć zatrudnienie. Przedstawiciele firmy nastawiają się na wysokie umiejętności inżynierskie oraz mobilność potencjalnych pracowników, gwarantując jednocześnie dalszą rozbudowę i rozwój.

Specjalizacje poszczególnych polskich biur Boeinga różnią się między sobą. W Rzeszowie skupiają się na inżynierii mechanicznej i elektrycznej. W przypadku oddziału w Gdańsku, głównym obszarem działalności jest inżynieria systemów i awioniki, natomiast warszawskie biuro specjalizuje się w inżynierii produkcji i testowaniu materiałów.